Echipa din Crâng a fost învinsă de Unirea Constanța, formație aflată pe penultimul loc în campionat.

Scorul a fost unul care ar trebui să ne scutească de orice comentariu: 3-1 (0-0), pentru echipa care a jucat „acasă”, pe stadionul de la Clinceni.

În prima repriză, Gloria a avut câteva ocazii clare de a marca, dar nu a reușit să fructifice șansele de gol.

Și la începutul reprizei a doua, formația buzoiană a dominat, însă, totul s-a rupt în minutul ’63, când gazdele au deschis scorul.

Pandele 63′ 1-0
A. Chirițoiu 88′ 2-0
L. Mitrică 90+2′ 3-0
R. Matiș 90+5 3-1
Astfel, elevii lui Cristi Pustai, care aveau șansa să urce pe locul 4 în clasament (în cazul unei victorii), rămâne pe locul 8.

Gloria Buzău: Relu Stoian – Bogdan Oteliţă, Daniel Vîrtej, Ariel Lopez, Rareș Uțiu, Dinko Trebotic, Pablo Gaitan, Georgian Honciu, Cristian Ciobanu, Alexandru Boiciuc, Mihai Neicuţescu.

Rezerve: Wynney Boison, Kristi Marku, *Sampaio Feitoza Eduardo, *Valentin Alexandru, Kamil Wiktorski, *Răzvan Matiș, *Alin Cârstocea, *Alexandru Munteanu, Robert Sălceanu.