cupa 1 iunie 072În ziua de 1 iunie pe stadionul „Cornel Negoescu” din Buzău, s-au disputat ultimele meciuri din cadrul „CUPEI 1 IUNIE” la minifotbal, competiţie la care au participat opt şcoli generale din municipiul Buzău. Câştigătoarea Grupei „A” a fost echipa Şcolii nr. 11, urmată de echipele şcolilor nr. 14, nr. 1 şi a Liceului Pedagogic. Lidera celei de-a doua grupe a fost echipa Şcolii nr. 10, care a surclasat echipele de la şcolile nr. 12, 15 şi nr. 6. În finala mică, fotbaliştii Şcolii nr. 14 au întrecut cu scorul de 2 – 1 echipa Şcolii nr. 12, pentru ca trofeul campionatului de minifotbal să fie câştigat, şi în acest an, de reprezentativa Şcolii nr. 11 Buzău, scorul final fiind de 7 – 4. Poliţiştii au acordat premii (diplome, mingi şi echipament sportiv) pentru toate echipele, iar 20 de jucători au primit diplome de merit. „Cel mai bun portar” al campionatului a fost desemnat CHIRIŢESCU CRISTIAN de la echipa Şcolii nr. 11, titlul de „cel mai tehnic jucător” a revenit elevului BULETE ROBERT de la Şcoala nr. 12, iar „jucătorul turneului” a fost desemnat TOADER MIHAI de la câştigătoarea campionatului. Ajunsă la a VI-a ediţie, competiţia „CUPA 1 IUNIE” a fost organizată de Poliţia municipiului Buzău – Biroul de Proximitate, în colaborare cu Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Buzău, Consiliul Judeţean şi F.C. GLORIA Buzău.