Politie fotbalAstăzi se dă startul campionatului de minifotbal, organizat pe două categorii, „sub 35 de ani” şi „peste 35 de ani” între poliţişti. La ambele categorii, s-au înscris 8 echipe formate din câte şase jucători de câmp şi un portar, reprezentând majoritatea formaţiunilor şi subunităţilor din cadrul Inspectoratului de Poliţie Buzău.     La categoria „sub 35 de ani” s-a înscris şi echipa Serviciului de Combatere a Criminalităţii Organizate Buzău, iar la cealaltă categorie, una dintre echipe va fi formată din poliţişti de la Centrul de Reţinere şi Arestare Preventivă al IPJ Buzău şi reprezentanţi ai Biroului Judeţean pentru Imigrări Buzău. Competiţia se va desfăşura în perioada 19 – 22 martie, iar în grupe meciurile se vor disputa pe durata a 15 minute repriza, fără pauză, iar semifinalele şi finalele pe durata a 20 de minute fiecare.