gloria buzau victoria chirnogi 2

Echipa din Crâng își poate lua gândul de la promovarea în divizia B, mai ales după înfrângerea suferită ieri, în deplasare, în fața echipei Rapid Fetești. Mai mult, planurile Gloriei Buzău au fost năruite și după ce prima clasată, Viitorul Axintele a învins, în deplasare, pe Urban Titu. Meciul formației antrenată de Marian Roșu a fost lipsit de vlagă în fața adversarei. Atacurile buzoienilor s-au oprit, de cele mai multe ori, în preajma careului de 16 metri a adversarilor.

La pauză, scorul s-a încheiat 0-0 iar glorioșii au intrat în vestiare cu speranța unui joc mai reușit în a doua repriză. Până în minutul 80, jocul celor două formații a fost lispit de faze concrete. A venit minutul 84, când gazdele însriu în poarta fotbaliștilor din Crâng dar golul este anulat pentru fault la portar. După numai 5 minute, Paraschiv înscrie cu un şut din marginea careului, lateral-dreapta, după ce mingea a fost uşor deviată de Vişan şi intră în plasă. Din acel minut, visul Gloriei Buzău de promovare în divizia B s-a spulberat. Meciul se încheie cu 1-0 pentru Rapid Fetești.