HCM Buzau a remizat aseara pe teren propriu in fata Dunarii Braila dupa un meci strans in care buzoiencele au ratat nu mai putin de 23 de ocazii de a inscrie. Dupa ce la finalul primelor 30 de minute de joc tabela arata 10-10 dupa pauza meciul s-a reluat cu atacuri la portile ambelor echipe iar finalul jocului a gasit-o pe buzoianca Anca Lipan in situatia de a incerca sa inscrie in ultimul minut din 9 metri. Cum lovitura nu si-a atins scopul meciul s-a incheiat la egalitate 21-21. Cea mai buna marcatoare a meciului a fost braileanca Ada Moldovan cu 9 reusite, urmata de buzoiencele Nicoleta Gasca si Roxana Bodarlau cu cite 5 reusite si de catre Jeanina Luca si Andreea Antoce cu cate 4 goluri inscrise.

Meciul de ieri a fost un record in ceea ce priveste numarul de spectatori. Chiar daca intrarea nu amai fost libera ci pe baza unui bilet de 3 lei    buzoienii au venit in numar estrem de mare si auincurajat echipa pe toata durata meciului. Ba mai mult din cauza afluxului mare de oameni inainte de fluierul de start al partidei, organizatorii au ramas fara bilete iar spectatorii au platit bani pe bilete care le-au fost eliberate la iesire.