În cadrul Campionatului Național de tenis de masă dedicat juniorilor III în proba de echipe și organizat recent în Sala Sporturilor „Romeo Iamandi” din Buzău, la băieți, Clubul Sportiv Municipal Buzău 1 a adăugat în palmares medalia de aur.

Cea de-a doua poziție a podiumului a fost adjudecată de Liceul cu Program Sportiv „N.Rotaru” 1 din Constanţa,  iar pe locul trei  s-a clasat

Clubul Sportiv Municipal Cluj-Napo­ca. În cadrul aceleiași competiții băieții de la CSM Buzău 2 au obținut  penultima poziție din 16 echipe participante.

La fete, singura echipă prezentă la campionat a fost cea a Colegiului Naţional „Alexandru Vlahuţă” din Râmnicu Sărat care a încheiat întrecerea pe locul 8 din 16 echipe.