CAMPIONAT NATIONAL PE ECHIPE JUNIORI III TENIS DE MASA.avi.Still001

În cadrul Campionatului Național de tenis de masă dedicat juniorilor III în proba de echipe și organizat recent în Sala Sporturilor „Romeo Iamandi” din Buzău, la băieți, Clubul Sportiv Municipal Buzău 1 a adăugat în palmares medalia de aur.

Cea de-a doua poziție a podiumului a fost adjudecată de Liceul cu Program Sportiv „N.Rotaru” 1 din Constanţa,  iar pe locul trei  s-a clasat

Clubul Sportiv Municipal Cluj-Napo­ca. În cadrul aceleiași competiții băieții de la CSM Buzău 2 au obținut  penultima poziție din 16 echipe participante.

La fete, singura echipă prezentă la campionat a fost cea a Colegiului Naţional „Alexandru Vlahuţă” din Râmnicu Sărat care a încheiat întrecerea pe locul 8 din 16 echipe.