Echipa din Crâng a ratat șansa de a începe cu dreptul seria celor trei meciuri rămase în sezonul regular din Liga secundă, în încercarea de a se califica în play-off, după 1-1 cu FC Brașov.

În fața propriilor suporteri, ieri, elevii lui Adrian Mihalcea au deschis scorul în prima repriză, în minutul 34, prin mijlocașul brazilian Feitoza Sampaio, care a plasat perfect mingea din careu.

În a doua repriză, oaspeții au avut mai multă posesie, iar gazdele nu au mai avut un joc convingător. În ultimul minut al celor 4 de prelungiri dictate, echipa lui Dan Alexa a dat lovitura, prin Zoran Mitrov, care a marcat cu capul din careu.

După remiza de ieri, Gloria rămâne, provizoriu, pe loc de play-off. Echipa lui Mihalcea mai are meci cu Slobozia și Baia Mare.